Inteligentne sterowanie domem

Zdalne sterowanie oświetleniem, nasłonecznieniem czy temperaturą

Zdalne sterowanie inteligentnym domem: zobacz, ile daje możliwości! 

Inteligentny dom to rozwiązanie, które jest wybierane coraz częściej: zarówno do domów (jednorodzinnych czy szeregowców), jak i mieszkań. Inteligentny system KNX gwarantuje również możliwość zdalnego zarządzania ogrodem. Poznaj możliwości i wygodę, jaką zapewnia system inteligentnego zarządzania i korzystaj z dobrodziejstw nowoczesnej technologii! 

Co daje zdalne sterowanie inteligentnym domem? 

Kontrola nad wszelkimi procesami pracy urządzeń elektronicznych już dawno została sprowadzona do bardzo prostego sposobu: wystarczy komputer lub smartfon z odpowiednim oprogramowaniem, które zapewnia pełen dostęp do centralki zarządzającej urządzeniami.  

Zdalne sterowanie urządzeniami elektronicznymi to przede wszystkim nieoceniona wygoda – bo daje możliwość włączania, wyłączania i przełączania urządzeń bez konieczności wstawania z fotela. Technologia poszła jednak o krok dalej i dziś system KNX zapewnia także możliwość zdalnego sterowania urządzeniami podłączonymi do niego z każdego miejsca, w którym się znajdujesz: również daleko od domu! 

Nigdy więcej wątpliwości co do tego, czy jakieś urządzenia nie pozostały przypadkiem włączone. Szybko zweryfikujesz to dzięki podglądowi w aplikacji – i możesz zmienić to jednym kliknięciem.  

Zdalne sterowanie roletami i markizami  

Rano, podczas Twojego wyjścia do pracy, pogoda była piękna, a potem nagle się zepsuła? Nie musisz obawiać się o to, że markizy zostaną uszkodzone przez wiatr, a przez otwarte okna deszcz napada do środka. Dzięki możliwości zdalnego sterowania urządzeniami złożysz markizy lub zamkniesz żaluzje w ciągu kilku chwil. Inteligentny system KNX może zrobić to również automatycznie, gdy pogoda się zepsuje. Dzięki czujnikom urządzenia dopasują się do niej same! 

Zdalne zarządzanie ogrzewaniem: komfort i oszczędność 

Wracasz do domu po dłuższej nieobecności i wiesz, że wejdziesz do zimnych pomieszczeń, bo ogrzewanie było wyłączone na czas Twojego wyjazdu? Dzięki możliwości zdalnego zarządzania ogrzewaniem to nigdy więcej nie będzie problemem. Ponownie: wystarczy, że przy użyciu aplikacji w smartfonie zdalnie włączysz grzejniki! 

Zdalne zarządzanie systemami bezpieczeństwa – i nie przedrze się nikt 

Warto podkreślić również wygodę zdalnego sterowania dla zarządzania systemem bezpieczeństwa. Będąc poza domem możesz mieć bieżący podgląd na to, co dzieje się w nim i wokół niego, a także szybko zareagować w razie zagrożenia: np. zamknąć bramę, włączyć alarm, a nawet uwięzić złodzieja wewnątrz domu!