Inteligentny Dom

Smart Home w Twoim Domu

Co to jest inteligentny budynek

Co powinieneś wiedzieć

Inteligentny budynek to miejsce, w którym dotychczas działające niezależne instalacje, takie jak oświetlenie, rolety i żaluzje w oknach, ogrzewanie, system alarmowy, monitoring itd.- zostały połączone w jeden scalony system, który uwzględniając preferencje, potrzeby i oczekiwania domowników – zarządza tymi wszystkimi instalacjami. Będąc w pracy czy na wakacjach możemy poczuć się pewniej mając świadomość, że nasze okna zostały zamknięte, zbędne urządzenia wyłączone a monitoring budynku zintegrowany z systemem daje nam pewność że, nasz dom jest bezpieczny. W sytuacjach awaryjnych, będąc daleko od domu, możemy liczyć na to że, nie dojdzie do niespodziewanego zalania łazienki kiedy uszkodzeniu ulegnie np. instalacja wodna gdyż system natychmiast odetnie dopływ wody do zagrożonego pomieszczenia. Dzięki temu nasza praca poza domem czy beztroski wypoczynek nabierze innego wymiaru. Inteligentny dom zbudowany jest w oparciu o system KNX, który jest rozwiązaniem na miarę XXI w. Staje się on powoli standardem w nowoczesnych systemach budownictwa. Możliwości systemu KNX ograniczone są tak naprawdę tylko naszą i Twoją wyobraźnią. Elastyczność systemu pozwala spełnić niemal każde Twoje oczekiwania.
Image

Dostarczamy prestiżową technologię pozwalającą na zamianę zwykłej przestrzeni mieszkalnej w tzw. inteligentny dom. W kontekście smart home oferujemy funkcje, takie jak:

Tak zwany „smart home” powinien odznaczać się kilkoma niezwykle istotnymi cechami.

Prestiż i bezpieczeństwo

Nowoczesne i designerskie panele sterujące to jeden z podstawowych elementów inteligentnego domu. Nie trzeba już kilku włączników, gdyż oświetlenie (na przykład LED RGB) może być zarządzane za pomocą jednego urządzenia lub nawet w sposób całkowicie automatyczny. Istnieje możliwość wyboru scen, które zapalają wybrane lampy, zasłaniają rolety oraz włączają telewizor w sposób całkowicie automatyczny. System smart home pozwala na ciągły monitoring mieszkania za pośrednictwem telefonu, co zwiększa bezpieczeństwo naszego domu. Różnego rodzaju zabezpieczenia i inteligentne funkcje, jak na przykład zdalne włączanie oświetlenia oraz monitoringu, a także powiadomienia w przypadku wystąpienia zagrożenia to funkcje, które na najwyższym poziomie dbają o bezpieczeństwo mieszkania.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem oraz multiroomem

Możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem jest niezwykle inteligentną i prestiżową funkcją smart home, gdyż pozwala ona nagrzać całe mieszkanie jeszcze przed naszym powrotem, a zdalne sterowanie oświetleniem daje możliwość wyłączenia świateł LED RGB za pośrednictwem smartfonu. Komfort cieplny zapewnia sprzęgnięcie systemów grzewczych z chłodzącymi. Multiroom pozwala na centralne kontrolowanie systemów audio i video, dzięki czemu z głośników w całym mieszkaniu może lecieć nasza ulubiona stacja radiowa. Wykorzystanie systemu Loxone pozwala na wygodne zarządzanie nie tylko multiroomem, ale także czujnikami ruchu i lampami.

Zacienianie i monitoring zużycia energii

Wcześniej ustawiony pożądany poziom nasłonecznienia pomieszczenia pozwala na automatyczne zacienienie mieszkania. Zacienienie polega na zasłonięciu rolet w taki sposób, aby poziom oświetlenia pomieszczeń był zgodny się z ustawionymi parametrami. Monitoring zużycia energii i funkcja zacieniania powodują, że znacznie łatwiej jest zarządzać zużywaną energią. Odpowiednio skonfigurowane urządzenia smart home to ogromna wygoda, a także prestiż posiadania bezpiecznego i nowoczesnego mieszkania, w którym wszystko co tylko możliwe działa w sposób automatyczny, zużywając jak najmniej energii.

Inteligentny dom - komfort i bezpieczeństwo

Domy inteligentne są doskonałą opcją dla osób, które poszukują wygodnych i bezpiecznych rozwiązań. System inteligentnego domu zapewnia nowoczesne funkcje, dające poczucie luksusu. Wyróżnia go prosta oraz intuicyjna obsługa. Smartfon pozwoli Ci na zdalne sterowanie wszystkimi lampami, roletami czy monitoringiem, dzięki czemu zadbasz o swoje oraz bliskich bezpieczeństwo. Ustawienie indywidualnej temperatury ogrzewania każdego pomieszczenia  gwarantuje komfort mieszkania w chłodne dni. Za pomocą smartfona włączysz również muzykę w całym domu. Z kolei monitoring zużycia energii pomoże Ci zaoszczędzić, dzięki czemu zatroszczysz się o środowisko i swoje finanse. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na instalację tego typu innowacyjnych urządzeń. Warto poznać szczegóły naszej oferty.

 

Funkcje inteligentnego domu

Oświetlenie

Stwórz magiczne pełne nastroju sceny świetlne, oszczędzaj energię.

Zacienianie

System zapewni Ci komfort sterując automatycznie roletami, żaluzjami, markizami czy zasłonami w zależności od stopnia nasłonecznienia i temperatury wewnątrz pomieszczeń.

Monitoring

Zapewnij sobie pełną kontrolę nad systemami zabezpieczeń Twojego domu mając jednocześnie podgląd na wszystko co znajduje się w jego obszarze.

Multiroom

Multiroom audio to technologia, która pozwala na jednoczesne odtwarzanie muzyki w różnych pomieszczeniach domu, dzięki czemu każdy członek rodziny może słuchać ulubionej muzyki w dowolnym miejscu. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko wygodę, ale również jakość dźwięku na wysokim poziomie, bez konieczności przemieszczania głośników z pomieszczenia do pomieszczenia. Muzyka podąża za Tobą

Bezpieczeństwo

Zapewnij sobie możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa zarządzając zdalnie domem z dowolnego miejsca na świecie.

Ogrzewanie

Ustaw temperaturę poszczególnych pomieszczeń według swoich indywidualnych oczekiwań, a dom spełni je dostosowując się do twojego trybu życia, oszczędzając energię.

Zdalne sterowanie

Komfortowo zarządzaj swoim domem, używając swojego smartphona gdziekolwiek jesteś.

Led RGB

Energooszczędne oświetlenie z możliwością aranżacji scen świetlnych.

Monitoring zużycia energii

Na bieżąco sprawdzaj zużycie energii na swoim smartphonie.

Prestiż

Nowoczesne i designerskie panele sterujące, dzięki którym za jednym kliknięciem Twój dom natychmiast zmienia się – tworząc nową przestrzeń, nadając jej nową jakość i nowy wymiar.