Multisensor True Presence KNX od Steinel - przyszłość inteligentnej automatyki budynkowej

W dobie rosnącej świadomości na temat znaczenia zdrowego i bezpiecznego środowiska w naszych domach i miejscach pracy, technologia Multisensor True Presence KNX firmy Steinel wyznacza nowe standardy w dziedzinie automatyki budynkowej. Jest to rozwiązanie, które nie tylko zwiększa komfort i efektywność energetyczną, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników.
Image
Image

W dobie rosnącej świadomości na temat znaczenia zdrowego i bezpiecznego środowiska w naszych domach i miejscach pracy, technologia Multisensor True Presence KNX firmy Steinel wyznacza nowe standardy w dziedzinie automatyki budynkowej. Jest to rozwiązanie, które nie tylko zwiększa komfort i efektywność energetyczną, ale przede wszystkim wpływa na bezpieczeństwo i zdrowie użytkowników.

Zaawansowana technologia wykrywania obecności

Cechą szczególną Multisensora True Presence KNX jest jego zdolność do wykrywania obecności ludzkiej, nawet gdy osoba nie wykonuje żadnych ruchów. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii, sensor jest w stanie zarejestrować nawet subtelne ruchy klatki piersiowej spowodowane oddychaniem. To przełomowe rozwiązanie sprawia, że Multisensor True Presence KNX jest niezastąpiony w miejscach, gdzie konieczne jest ciągłe monitorowanie obecności osób, np. w biurach, hotelach czy placówkach opieki zdrowotnej.

Dlaczego inwestycja w czujnik obecności True Presence KNX jest opłacalna?

Niezawodność: True Presence eliminuje problem niepewności związanej z tradycyjnymi czujnikami ruchu, oferując pewność wykrycia obecności osób w pomieszczeniu.

Wielofunkcyjność: Oprócz wykrywania obecności, urządzenia te mierzą także inne ważne parametry środowiskowe, takie jak jakość powietrza, temperaturę, wilgotność, czy stężenie CO2.

Bezpieczeństwo i zdrowie: W kontekście pandemii COVID-19, zdolność do monitorowania jakości powietrza i potencjalnego ryzyka infekcji jest kluczowa dla zapewnienia bezpiecznego środowiska.

Zastosowania w sytuacjach kryzysowych: Urządzenia te mogą być nieocenione w sytuacjach awaryjnych, takich jak pożary, gdzie szybka identyfikacja obecności osób w budynku jest niezbędna.

Dwa kluczowe modele Multisensora True Presence KNX:

1.       Multisensorowy aerozol True Presence KNX (EAN4007841079208):
Ten model łączy w sobie funkcje wykrywania obecności oraz monitorowania środowiska wewnętrznego, w tym LZO i CO2. Jego zdolność do identyfikacji potencjalnego ryzyka infekcji czyni go niezastąpionym w miejscach publicznych, biurach oraz placówkach opieki zdrowotnej.

Wykrywa, czy powietrze jest czyste.

Najbardziej precyzyjny czujnik obecności w historii staje się najlepszym narządem zmysłów. Pomiary poziomu oświetlenia, temperatury otoczenia, wilgotności, ciśnienia powietrza, lotnych związków organicznych (LZO) i CO2 są niezbędne do skutecznego wykrywania ludzi. Informacje, które pomogą trwale przyspieszyć cyfryzację automatyki budynkowej. W tej kombinacji po raz pierwszy multisensorowy aerozol True Presence® KNX jest również w stanie identyfikować i wyświetlać potencjalne ryzyko infekcji jako obiekt komunikacyjny dla KNX. Inwestycja w inteligencję budynku, dobre samopoczucie ludzi i ekonomiczną eksploatację budynku.

2.       Multisensor True Presence KNX (EAN 4007841056353):

Oprócz obecności człowieka Multisensor True Presence® KNX umożliwia także pomiar jasności, temperatury pokojowej, wilgotności, jakości powietrza, lotnych związków organicznych (LZO) i CO2. Przed multisensorem True Presence® KNX nic nie pozostaje ukryte. Wynik: większa wydajność, lepsze zdrowie, większe bezpieczeństwo i większy komfort.

Siedem zmysłów dla inteligentnych budynków.

Najbardziej precyzyjny czujnik obecności w historii staje się najlepszym narządem zmysłów. Do skutecznego wykrywania ludzi niezbędne są pomiary jasności, temperatury otoczenia, wilgotności, ciśnienia powietrza, lotnych związków organicznych (LZO) i CO2. Informacje, które posuwają znacznie dalej cyfryzację automatyki budynków. To połączenie sprawia, że ​​Multisensor True Presence® KNX jest dobrą inwestycją w budowanie inteligencji, komfortowego środowiska dla ludzi i prawdziwej wydajności.

Multisensor True Presence KNX to nie tylko urządzenie, ale kompleksowe rozwiązanie, które odpowiada na współczesne wyzwania związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i efektywnością energetyczną w budynkach. Inwestycja w tę technologię to krok w kierunku przyszłości inteligentnych budynków, gdzie harmonia między technologią a potrzebami użytkowników jest kluczem do sukcesu.

… a jeśli komuś zależy tylko na wykrywaniu prawdziwej obecności człowieka i nie potrzebuje pomiaru ciśnienia, LZO, CO2 może wybrać

True Presence KNX (4007841056339), który z taką sama skutecznością, jak jego więksi koledzy, wykryje oddychającego człowieka oraz zmierzy temperaturę i wilgotność w pomieszczeniu.