Loading...

System inteligentnego domu umożliwia sterowanie oddzielnie temperaturą każdego z pomieszczeń. Czujniki temperatury sterują pracą zaworów w wyniku czego ciepło doprowadzane jest tam gdzie potrzebujemy go w określonych porach dnia. Optymalne zarządzanie energią cieplną pozwoli nam zaoszczędzić do 30 % kosztów..

  • Zintegrowanie instalacji grzewczej, chłodniczej i wentylacji mechanicznej, nowoczesne regulatory temperatury.
  • Automatyczne sterowanie ogrzewaniem w zależności od sposobu użytkowania pomieszczenia i potrzeb użytkownika (np. obniżenie temperatury na czas pobytu w pracy i podniesienie tuż przed planowanym powrotem do domu).
  • Indywidualna kontrola pomieszczeń w podziale na niezależne strefy grzewcze, pozwalająca uzyskać różne wysokości temperatury w strefach oraz optymalizacja zużycia energii przy jednoczesnym wykrywaniu obecności użytkowników. Wyjście z pomieszczenia lub mieszkania powoduje automatyczne przejście w tryb ekonomiczny.
  • Automatyczne obniżenie temperatury do wysokości zapewniającej zdrowy sen.
  • Redukcja kosztów przez automatyczne zamknięcie zaworu grzejnika w chwili otwarcia okna.
INTELIGENTNE OGRZEWANIE

Inteligentne domy posiadają mechanizmy automatycznego sterowania np. ogrzewaniem, dzięki czemu nie ma mowy o niepotrzebnych stratach energii i pieniędzy.
Możesz ustawić różną temperaturę w każdym z pomieszczeń, dostosowując ją do swoich potrzeb.

Kiedy otworzysz okno, system automatycznie przestanie grzać w danym pomieszczeniu (w którym okno to zostało otwarte), dbając tym samym o nadmierne zużycie energii. System nieustannie jednak monitoruje, aby temperatura w tym pomieszczeniu nie spadła poniżej 7 stopni, żeby nie dopuścić do pęknięcia rur.

W nocy lub podczas nieobecności domowników system samodzielnie obniży temperaturę w konkretnych pomieszczeniach, o wcześniej ustaloną ilość stopni.

Latem, w przypadku nadmiernego nasłonecznienia, system automatycznie zasłoni za Ciebie rolety czy żaluzje, aby zachować właściwą i komfortową temperaturę.

Tego typu rozwiązania będą standardem w każdym domu już za kilka lat, gdyż zgodnie z wymogami unijnymi, budynki powstałe po 2020 r. mają charakteryzować się niemal zerowym zużyciem energii.

Warto więc już teraz zainwestować w oszczędność Emotikon smile.

 All works